O Nas


wiecekFirma rozpoczęła działalność w 1993 roku.
Właścicielami firmy Więcek są Mirosława i Bogdan Więcek. Dokładnie w tym roku rozpoczęliśmy działalność opałową. Z biegiem lat, firma coraz bardziej poszerza swą ofertę. W tym momencie swoim klientom mamy do zaoferowania nie tylko doskonałej jakości opał (także workowany) ale również drewno kominkowe i podpałkowe (w MP, wiązach, siatkach), sypkie materiały budowlane (piaski, żwiry, kamień) oraz piece C.O. (miałowe, ślimakowe, węglowe i węglowo-miałowe) a to wszystko po atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. W miarę potrzeb klienta dysponujemy również transportem o różnych tonażach a nasi pracownicy to wykwalifikowani kierowcy zawodowi posiadający duże doświadczenie.

Ponadto firma Więcek zajmuje się realizacją zleceń i talonów górniczych z różnych kopalń. Oferujemy naszym klientom komfortowe warunki zakupu poprzez sprzedaż ratalną bez żyrantów i pierwszej wpłaty.koparkaW 2005 roku firma zmieniła swą siedzibę. Obecnie mieści się w Krzeszowicach na ulicy Kolejowej (ok. 300m od byłego miejsca pobytu w stronę Krakowa). W ostatnim czasie powstał drugi skład należący do firmy Więcek znajdujący się również w Krzeszowicach na ulicy Stanisława Czycza (dojazd również od strony Nawojowej Góry), w którym prowadzona jest sprzedaż węgla, koksu, materiałów budowlanych oraz drewna do kominków.

Zarówno jeden jak i drugi skład przylegają do torów kolejowych a firma posiada własną bocznicę kolejową przez co jesteśmy w stanie zgromadzić kilkadziesiąt tysięcy ton węgla zarówno poprzez transport samochodowy jak i kolejowy. Ponadto na każdym ze składów znajduje się profesjonalny sprzęt (ładowarki, przesiewacze, samochody dostawcze, rębarki) umożliwiający szybki i sprawny załadunek węgla na własny czy też obcy środek transportu. Sam załadunek odbywa się bezpośrednio spod przesiewaczy na samochody co gwarantuje naszym klientom, zarówno indywidualnym jak i hurtowym, węgiel przesiany, dobrej jakości i bez miału.

Polecamy sezonowane drewno opałowe takie jak buk, brzoza, dąb oraz drzewo podpałkowe, głównie sosna. Kompleksowa oferta węgla do każdego rodzaju pieców CO i drzewa do kominków zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Możliwość prosperowania w tej branży firma zapewnia sobie poprzez stałą i długoletnią współpracę z kontrahentami spółek węglowych takich jak: Kompania Węglowa S.A., Południowy Koncern Energetyczny S.A. oraz Katowicki Holding Węglowy S.A., oraz nadleśnictwami i producentami pieców.

Mamy nadzieję, że nasza oferta handlowa przy konkurencyjnych cenach i wysokiej jakości produktach znajdzie zainteresowanie a w konsekwencji zachęci Państwa do odwiedzenia naszych składów.